V praxi často narážame na problém pri identifikovaní, čo možno považovať za daňový výdavok a čo nie. Aké výdavky si môže živnostník alebo iná SZČO uplatniť do daňových výdavkov v roku 2020? Aké sú podmienky na daňovú uznateľnosť výdavku? Viete, ako treba postupovať napr. pri motorovom vozidle, nákupe zimných pneumatík, paušalizácii, reklamných predmetoch, obchodných vzorkách, benefitoch pre zamestnancov, ubytovaní tretej osoby alebo pri likvidácii zásob?
Na webinári s daňovým poradcom Ing. Vladimírom Ozimým spoločne pomocou praktických príkladov nahliadneme na vybrané okruhy daňového výdavku, a to z pohľadu aktuálneho znenia zákona o dani z príjmov účinného od 1. 1. 2020. Chýbať v rámci obsahu nebudú ani užitočné upozornenia na časté chyby pri preukazovaní daňového výdavku, medzi ktoré patrí napríklad neúplná faktúra, neexistencia písomnej zmluvy a dodacieho listu alebo nedostatočné zabezpečenie dôkazov, ktoré potvrdzujú tvrdenia daňového subjektu.
Daňový výdavok a jeho špecifiká (zadefinovanie daňového výdavku a nedaňového výdavku)
Nájomné vzťahy a pohľad na daň z príjmov
Bezplatné dodanie majetku
Výdavky daňovo uznané až po zaplatení
Reklamné výdavky (daň z príjmov a DPH)
Nenárokovateľná DPH a daňový dosah
Špecifické výdavky – konfrontácia zákon verzus metodika FRSR
Likvidácia zásob a daňový výdavok
Daňový poradca, člen Slovenskej komory daňových poradcov
Daňový poradca, člen Slovenskej komory daňových poradcov. Aktívne prispieva do odborných časopisov Daňový a účtovný poradca podnikateľa (DÚPP), Dane a Účtovníctvo (DaÚ) a Daňový špeciál. Svoje blogy a príspevky z oblasti daní publikuje na viacerých odborných portáloch. Okrem lektorskej činnosti denne poradí desiatkam zákazníkov v rámci Daňovej pohotovosti od Poradcu podnikateľa. Má nespočetné skúsenosti v oblasti účtovníctva a daní vďaka vlastnej účtovnej spoločnosti Atomgroup, s.r.o., ktorá pôsobí na území SR, ako aj Českej republiky. Rovnako získava veľa skúseností priamo z praxe daňového poradcu pri komunikácii s finančnou správou.